اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (2 رای)

آیکون قفل درکنار برخی از مطالب یا ماژول ها درجوملا

آیکون قفل در جملا

برخی از کاربران ما می خواستند بدانند که معنای «آیکون قفل» در کنار برخی مطالب یا ماژول ها در جوملا چیست، زیرا در هنگام ایجاد این قفل نمی توان به ویرایش آن مطلب یا ماژول دست یافت و این خطا را مشاهده می کنند:

«شکست در بررسی به دلیل خطای: کاربر بررسی شده با کاربری که گزینه را بررسی می نماید مطابقت ندارد.

شما مجاز نیستید با این لینک مستقیم به این صفحه دسترسی داشته باشید.»

کاربران ما می خواهند بداند چرا این مطالب و گاهی ماژول ها قفل شده اند و این قفل شدن به چه معنا است؟ ما به این سؤال در این پست آموزشی پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.


 آیکون قفل در جوملا

گاهی اوقات هنگامی که شما به یک مطلب جوملا نگاه می کنید، یک قفل کوچک در کنار متن خود می بینید، اگر موس را بر روی آن قفل ببرید اطلاعاتی مرتبط به یک کاربر خاص (نویسنده مطلب) همراه با تاریخ و زمان آخرین ورود به آن مطلب در یک کادر مشکی بالای آن آیکن قفل به شما نشان داده می شود.

Padlock icons in Joomla

شما همچنین می توانید همان تاثیر را در ماژول ها و لینک های منو مشاهده کنید. اگر سعی می کنید به هر یک از این موارد دسترسی داشته باشید، جوملا به شما این پیام خطا را نشان می دهد:

Checked Out joomla


 " ورود بررسی شد" به چه معناست؟

هنگامی که یک کاربر در حال ویرایش یک مطلب خاص، یک ماژول یا لینک منو است، جوملا وضعیت را به «بررسی شده» تغییر می دهد. آن آیتم را قفل می کند در این صورت تنها کاربری که آن را چک کرده است می تواند آن را تغییر دهد. این یک ویژگی ایمنی / امنیتی است که مانع از دو بار ویرایش یک مورد در یک زمان می شود به این منظور که اگر یکی از کاربران بخش مدیریت در حال ویرایش یک مطلب یا ماژول خاصی هست در صورت ورود یک کاربر با مدیریت جدید در قسمت مدیریت اجازه ورود به آن آیتم را نخواهد داشت، بنابراین از، از بین رفتن هر گونه اطلاعات مربط به آن آیتم جلوگیری می شود زیرا اگر یک کاربر دیگر به آ« آیتم دسترسی پیدا کند و به آ« وارد شود تمامی ویرایش ها و تغییراتی که کاربر ال بر روی آن انجام داده است حذف می گردد ( در صورتی که کاربر اول اطلاعات و تغییرات را ذخیره نکرده باشد)

در اینجا بخش مهمی است که اغلب می تواند گیج کننده باشد:

مطلب، ماژول و یا لینک منو در حالت"ورود بررسی شد" تا زمانی که کاربر بر روی یکی از گزینه های "اعمال تغییرات"، "ذخیره" و یا "لغو" در حین ویرایش آن کلیک کند (یعنی یا آن را ذخیره کند یا از ویراش آن صرف نظر کند.)

اگر آنها تغییرات را ذخیره یا لغو نکنند، قفل برای چندین ساعت باقی خواهد ماند. یکی از دلایل این مشکل این است کاربران بر روی دکمه برگشت (بدون زدن دکمه ذخیره یا بستن) در مرورگر خود کلیک می کنند.


حذف قفل

خوشبختانه حذف این قفل ها بسیار آسان است. به راحتی پس از ورود به مدیریت سایت خود به به سیستم > چک کلی بروید.

Removing the Padlock

سیستم جوملا به گونه ای است که همه موارد ی که در حال ویرایش هستند را به شما نشان خواهد داد، درواقع لیستی از محتواها، ماژول ها، منوها، افزونه ها و.. را ککه در حالت بررسی هستنند و آیکن قفل در کنار آن ها قرار دارد نشان داده می شود.

System Global Check in
اگر شما یک سایت با چندین کاربر دارید، لطفا قبل از انجام این کار، از همکاران خود سوال کنید. اگر همکاران شما در حال ویرایش این مورد هستند، شما نباید ککه تیک بررسی آن را بزنید زیرا با این کار می توانید وارد آیتمی که شخص دیگری در حال ویرایش آن هست برای شما نیز باز می شود و در صورت ورود به آن آیتم تنظیماتی که شخص دیگری روی آن اعممال کرده است و آن را ذخیره نکرده است پاک می گردد.

آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید