اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (2 رای)

اعلانات، هشدارها و خطاهای PHP در سایت جوملا

PHP

اکثر وب سایت ها با خطاها و مشکلات در بسیاری از موارد به ناچار مواجه می شوند. شما ممکن است از جوملا یا هر چیز دیگری که استفاده می کنید، باید مشکلات را شناسایی و حل کنید. جوملا از PHP استفاده می کند و هنگامی که پی اچ پی خطایی داشته باشد، آن ها را به شما گزارش می دهد. با این حال، اغلب این خطاها در سایت شما ظاهر می شوند و برای بازدید کنندگان قابل مشاهده خواهند بود. در این آموزش، ما به شما یک معرفی سریع برای این خطاها ارائه می دهیم. ما انواع مختلفی از خطاها را که ممکن است در سایت شما ظاهر شود توضیح داده و نحوه جلوگیری از نمایش آنها را توضیح می دهیم. تصویر ممکن است زیر نمونه ای از پیام های نمایش داده شده در سایت شما باشد:

tutuploadsmedia

سه راه اصلی وجود دارد که در آن PHP مشکلات را گزارش می دهد: اعلان ها، هشدارها و خطاها. در اینجا تفاوت بین این سه نوع خطا را توضیح خواهیم داد:

1. اعلانات:

این خطاها کمترین اهمیت رادر این مابین دارند. با توجه به وب سایت رسمی پی اچ پی، اعلان ها زمانی ایجاد می شود که با اسکریپت با چیزی که می تواند خطایی را نشان دهد، مواجه شد
اما این خطا همچنین می تواند در مسیر نرمال اجرای یک اسکریپت رخ دهد.

2.هشدارها:

هشدارها جدی تر هستند اما احتمالا سایت شما را قطع نمی کنند و در آن وقفه ایجاد نمی کنند. با توجه به وب سایت رسمی پی اچ پی، هشدارها عبارتند از خطاهای غیر قابل مخرب که با وجود آن اجرای اسکریپت متوقف نمی شود.

3.خطاها:

خطاهای جدی ترین نوع مشکل هستند و ممکن است سایت شما را شکست داده و متوقف کنند. با توجه به وب سایت رسمی PHP، خطاها عبارتند از خطاهای مخرب ایجاد شده در زمان اجرا. این ها نشان می دهد که خطاهای قابل رفع نیست،مانند یک مشکل تخصیص حافظه. در این مواقع اجرای اسکریپت متوقف شده است.


گزینه 1.  غیر فعال کردن گزارش خطا در سایت جوملا شما

یکی از راه حل ها و احتمالا یکی از مواردی که شما می خواهید، جلوگیری از نمایش خطاها می باشد. برای این منظور ابتدا به مدیریت سایت خود وارد شده سپس مسیر زیر را بروید:

به Site > Global Configuration > Server > Error Reporting یا سیستم > تنظیمات کلی > سرور > گزارش خطا بروید.
شما پنج گزینه پیش رو دارید:
System Default یا سیستم پیش فرض: این حالت اجازه می دهد تا گزارش خطا توسط فایل php.ini در سرور شما مشخص شود.
None یا هیچ: تمام گزارش های خطا را غیرفعال می کند.
Simple یا ساده: خطاها و هشدارها را نمایش می دهد اما اعلان ها را نشان نمی دهد.
Maximum یا حداکثر: خطاها، هشدارها و اعلان ها را نشان می دهد.
Development یا گسترش: به معنای واقعی کلمه شما را با بازخورد سرکوب خواهد کرد. اگر شما یک توسعه دهنده نیستید، لطفا از این گزینه استفاده نکنید.

server

 

گزینه 2. رفع مشکل

این یک ایده بحث برانگیز است. رفع مشکل قطعا سخت تر از پنهان کردن یک مشکل است. در اینجا چند پیشنهاد برای حل مشکل شما ارائه شده است. لطفا قبل از انجام دادن هر کدام از این موارد، ابتدا از سایت خود پشتیبانی و بکاپ بگیرید.

  • اطمینان حاصل کنید که سایت جوملا و تمام افزونه ها و قالب های شما به روزرسانی  می شوند.
  • جستجو در گوگل و Joomla.org، زیرا ممکن است برای هر کسی که پیام ی مشابه پیام خطا شما، گزارش شده باشد.
  • ببینید اگر آنها یک راه حل های که دیگران پیدا کرده اند را مشاهده کنید. درباره پیامی که برای شما آمده است اطلاعاتی را پیدا کنید تا نکاتی درباره مشکل پیش آمده کسب کنید. اغلب پیام ها حاوی نام افزونه ها یا قالب ها است که باعث مشکلات می شود. این افزونه یا قالب نام برده شده در پیام مربوط به خطا را غیرفعال کنید تا ببیند آیا مشکل حل می شود یا خیر؟!.
آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید