اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (6 رای)

نحوه ریدایرکت WWW به بدون WWW یا برعکس در جوملا

WWW

به دلایل SEO، بهتر است URL وب سایت خود را از بدون www به www یا نسخه معکوس ریدایرکت کنید. به عنوان مثال، هنگام تلاش برای دسترسی به سایت ما از طریق https://joomaria.ir، آن را به https://www.joomaria.ir هدایت می کند. به"www" در URL دوم توجه داشته باشید. از لحاظ فنی، نسخه بدون www و نسخه www دو دامنه متفاوت هستند. بنابراین تغییر یکی از آن ها به دیگر، SEO ما را بهبود می بخشد. گوگل و دیگر موتورهای جستجو در مورد دو دامنه متفاوت هیچ مشکلی ندارند و در این مورد برای آن ها تفاوتی ایجاد نمی شود. 

اگر سایت جوملا شما با هر دو یعنی بدون پیشوند www یا با www قابل دسترسی هستند، شما یک مشکل با URL های تکراری دارید. گوگل می تواند هر دو نسخه صفحات شما را به عنوان نمونه های متعدد از همان محتوا ببیند و سایت شما را برای آن مجازات کند و این موجب خراب شدن سئو شما شود.
اطمینان حاصل کنید که یکی از آنها (یعنی بدون www یا www) را انتخاب کنید و دیگری در دسترس نیست. اینکه کدام یک از این دو را انتخاب کنید برای گوگل فرقی را ایجاد نمی کند، اما نکته این جاست اکنون که برای گوگل نسخه بون پیشوند یا نسخه پیشوند دار آن هر دو یکی است چرا خودمان برای نوشتن www اذیت کنیم! بنابراین نسخه بدون پیشوند آن را انتخاب می کنیم. به هر حال، موقعیت های بیشتری وجود دارد که این مسئله می تواند به وجود آید و مشکلی ایجاد کند مثلا: http / https، حروف کوچک، حروف بزرگ و غیره، اما مسئله www یک موضوع تکراری و همگانی است.

این آموزش به شما نشان خواهد داد چگونه سایت جوملا خود را از بدون www یا www به مسیر دیگری تغییر دهیم. شما باید فایل htaccess تان را پیدا کرده و خطی را که در زیر می خوانید پیدا کنید:

RewriteEngine On

برای تغییر مسیر بدون www به www، این کد زیر را به آن اضافه کنید:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^yourdomain.com [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://www.yourdomain.com/$1 [L,R=301]

برای تغییر مسیر www به بدون www، این کد را پس از RewriteEngine On اضافه کنید:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.yourdomain.com [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://yourdomain.com/$1 [L,R=301]

پس از تغییر، همیشه بررسی کنید که آیا تغییر مسیر به دلخواه انجام شده است یا حتی سایت هنوز کار می کند یا خیر؟! یک خطای تایپی کوچک می تواند حداقل موجب شود که صفحه خالی نشان داده شود یا خطای سرور را حاصل گردد (مثلا کد 500). اگر این خطا ایجاد شد، فقط تغییرات ایجاد کرده را لغو کنید و یا نسخه توزیع شده htaccess. با نصب جوملا جدید بازگردانی کنید.

آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید