اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.67 (3 رای)

نحوه رفع یک صفحه خالی یا مشکل نمایش صفحه سفید جوملا :

intro

یکی از اغلب مشکلات جوملا که دیده شده است این است که در یک صفحه از وب سایت ما یک صفحه خالی جوملا یا یک صفحه خالی بدون خطا ( صفحه سفید ) می بینیم. به اصطلاح مرسوم هنگامی که صفحه سفید برای سایت باز شود، جوملای ما به حالت مرگ رفته است یا همان رفتن به صفحه سفید مرگ می باشد. در ادامه مطالبی ارائه می گردد که نحود حل این مشکل را مورد بررسی قرار می دهد. اگر این مشکل برای سایت شما نیز پیش آمده است بهتر است قبل از هر اقدامی از سایتان بک آپ بگیرید تا از لحاظ اطلاعات موجود در آن خیالتان راحت باشد!

صفحه سفید مرگ جوملا - پیدا کردن خطا:

هنگامی که شما این مشکل را در وب سایت یا وبلاگ خود عیب یابی می کنید، شما در مرحله اول باید بدانید صفحه خالی جوملا در واقع یک صفحه خطا است که در آن خطای پیش آمده نمایش داده نمی شود. خطا می تواند چه در سایت چه در قسمت مدیریتی Administrator ( که کمی کار را سخت تر می کند ) اتفاق بیافتد. بنابراین اولین قدم برای حل خطا این است که در واقع آنچه باعث ایجاد خطا شده را پیدا کنید. برای دریافت جزییات دقیق خطا، باید چند مورد را امتحان کنید.

 • لاگ خطای سرور و همچنین خطای جوملا را پیدا کنید:

          لاگ خطا را روی سرور CPanel > Error log پیدا کنید و جزییات دقیق خطای را که در آن قسمت نوشته شده است، بررسی کنید.

                     joomla blank screen check server error log 1

 •  تنظیم کردن جوملا برای گزارش حداکثر خطاهای پیش آمده برای پیدا کردن منبع صفحه خالی 

      به تنظیمات کلی بروید و   error reporting (گزارش خطا) را بر روی Maximum تنظیم کنید و صفحه خالی را دوباره بارگذاری کنید. اگر هنوز یک صفحه خالی بارگذاری می شود پس به مرحله بعدی بروید.

         

                                                joomla white screen set error reporting maximum

 • تغییر  error reporting (گزارش خطا) در فایل configuration.php جوملا:

         اگر شما قادر به دسترسی به بخش Administrator نیستید - می توانید با استفاده از FTP یا سرور CPanel فایل خود، به فایل دسترسی پیدا کنید و تغییرات زیر را در فایل configuration.php انجام دهید.

public $error_reporting = 'development'

یا

public $error_reporting = 'maximum';
 •  گزارش کامل خطا ( error_reporting ) را در فایل پیکربندی تنظیم کنید، برای اطمینان از اینکه خطا بر روی صفحه نمایش داده می شود فایل configuration.php را تغییر دهید:

در آخرین خط قبل از ؟> مورد زیر را اضافه کنید:

ini_set('display_errors', TRUE); error_reporting(E_ALL);

 به این شکل می توان مطمئن بود که یک report error روی صفحه، نمایش داده می شود. در واقع با این کار یک خطا را خودمان ایجاد کرده ایم زیرا هنگامی که ک خطای واقعی دارید، می توانید شروع به حل مسئله کنید و مشکل را حل کنید.

 •  تغيير Error reporting در فایل index.php جوملا :
  اگر شما نمی توانید گزینه بالا را انجام دهید یا نمی خواهید configuration.php خود را تغییر دهید، می توانید Error reporting را از طریق فایل index.php خود فعال کنید. می توانید یا در پوشه روت جوملا (اگر خطا در دامنه) و یا در فایل index.php در پوشه / administrator (اگر خطا در سایت باشد) این کار را انجام دهید.

درست بعد از تگ اولیه php، در ابتدای فایل، موارد زیر را اضافه کنید

ini_set ('display_errors'، true)؛
error_reporting (E_ALL)؛
 • PHP Errorr Reporting را تنظیم کنید:

    علاوه بر خطاهای جوملا از صفحه خالی، شما می توانید گزارش کامل خطا PHP را برای نمایش خطای ایجاد شده فعال کنید. شما می توانید تنظیمات زیر را در فایل php.ini خود تغییر دهید تا PHP Errorr Reporting را فعال کنید.

  کدهای مربوط به تنظیم نمایش خطا برای نشان دادن خطاهای PHP :

display_errors = On
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE & ~E_STRICT
 • پیدا کردن و رفع خطای صفحه سفید در جوملا:

  هنگامی که یک یا چند تغییر زیر را در تنظیمات خود انجام داده اید، باید به جای صفحه سفید روی جوملا، یک خطای دقیق تر داشته باشید. البته این روند، باید بتواند شما را به خطای مربوطه و اینکه چگونه می توانید آن را رفع کنید برساند.
 اگر شما بدانید که افزونه جوملا در واقع مشکل را ایجاد می کند و سپس می توانید بر اساس آن برای حل مشکل اقدام کنید.. اگر نمی توانید خودتان این روش را انجام دهید، بهتر است با     توسعه دهنده تماس برقرار کنید تا در مورد چگونگی رفع این خطا شما را راهنمایی کنند.

  به پوشه / components / folder بروید و تغییر نام دهید یا نام پوشه extension را تغییر دهید. به عنوان مثال، تغییر از
  / com_sh404SEF /
 به
  / com_sh404SEF_temp /.

همچنین ممکن است نیاز به تغییر نام دایرکتوری در /administrator/components/ directory داشته باشید.

 • رفع یک مشکل با extension:
  شما می توانید پلاگینی را غیرفعال کنید که این خطا را ایجاد کرده است.
  اگر مشکل توسط افزونه ایجاد شده باشد و شما می خواهید به سرعت سایت خود را راه اندازی کنید، باید بتوانید خطا را با تغییر نام پوشه extension توسط سرور هاست CPanel File Manager یا از طریق FTP بطور موقت برطرف کنید.
 • رفع مشکل با فایل های جوملا:
  اگر مشکل از یک برنامه افزودنی نیست و شما هیچ تغییری در فایلهای اخیر انجام نداده اید، یک فایل اصلی جوملا ممکن است خراب شده باشد و باعث خطا می شود. ساده ترین راه حل این است که TP همه فایل های اصلی جوملا را دوباره بارگذاری می کند تا هر گونه مشکل با مجموعه جدید فایل ها ثابت شود. این کار به صورت معمول با دانلود فایلهای جوملااز سایت مورد نظرتان یا سایت رسمی جوملا انجام می شود و فایل ها را با استفاده از FTP یا مدیریت فایل CPanel میزبانی شما، هر کدام که ترجیح می دهید، مجددا آپلود کنید.

من هنوز یک صفحه خالی جوملا را مشاهده می کنم!

اگر هنوز خطایی را مشاهده نمی کنید، ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد که صفحه نمایش خالی در جوملا را به وجود آورده اند!

یکی از این دلایل این است که ممکن است یک فایل index.html خالی در دایرکتوری که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید (احتمالا در روت دایرکتوری) وجود دارد.

به طور معمول یک فایل index.html خالی برای محافظت از دسترسی به محتویات دایرکتوری به صورت دستی استفاده می شود.بنابراین نمایش صفحه سفید به این دلیل است که به طور پیش فرض، فایل index.html نمایش داده می شود و از آنجا که فایل در واقع خالی است، کاربر فقط یک صفحه خالی را دریافت می کند. بنابراین برای حل خطا بررسی کنید که آیا یک فایل index.html خالی در پوشه ای که در حال دسترسی است، وجود دارد و به طور موقت آن را تغییر نام دهید.

موضوع را با دقت بخوانید، بسیاری از پوشه ها یک index.html دارند. اگر این راه حل کار نمی کند، فراموش نکنید که نام فایل را به index.html بازنشانی کنید.

در برخی موارد ممکن است خطا به علت کم بودن مموری باشد یعنی قسمتی از سایت شما برای لود شدن نیاز به حافظه دارد. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که شما در یک هاست مورد نظر اشتراک دارید و هاست شما مقدار حافظه ای را که می توانید استفاده کنند را محدود کرده است . ما به شدت پیشنهاد می کنیم که هاست جوملا خود را ارتقا دهید و مقدار حافظه را افزایش دهید.

 

آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید