اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (2 رای)
  آموزش ایجاد یک زیرمنو در سایت جوملا

در این جلسه ، به طور گام به گام در مورد ایجاد یک زیرمنو در جوملا پرداخت خواهیم کرد. زیر منو منویی که از یک منوی عمومی قابل دسترسی است، می تواند به صورت یک منو با بیش از دو سطح یا به عنوان ماژول های منوی جداگانه نشان داده شود. در واقع در جوملا ، زیرمنوها می توانند به صورت یک منو با دو یا چند سطح یا به عنوان ماژول های منوی کاملاً مجزا نشان داده شوند. این کار برای ساخت منوهایی که نشانگر ناوبری در سطح مادر و فرزند هستند یا برای نمایش موارد منوی زیرسطحی در موقعیت های کاملاً مجزا از قالب شما مفید است. برای نشان دادن چگونگی انجام این کار ، ما در ایجاد آیتم های منو در سطح مادر و فرزند گام برمی داریم و سپس می بینیم که چگونه می توان آن آیتم ها را در یک منو بزرگ نشان داد و به عنوان یک منوی جداگانه که تنها موارد سطح فرزند در یک موقعیت جداگانه بر روی یک قالب نشان داده شده است.

ایجاد زیر منو:

در زیر مراحل ایجاد زیر منو در جوملا را شرح می دهیم:

  • پس از ورود به مدیریت سایت جوملایی خود، همانند تصویر زیر بر روی منوها > مدیریت کلیک کنید.

ایجاد یک زیر منو در جوملا

  • بعد از کلیک روی مدیریت منو ، صفحه زیر را دریافت خواهید کرد. در اینجا ما همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید منویی را به عنوان test ایجاد کرده ایم.

ایجاد یک زیر منو در سایت جوملا

  • با کلیک بر روی نام این منو یعنی test، صفحه زیر را دریافت می کنید یعنی وارد آیتم های مربوط به این منو می شوید:

ایجاد یک زیر منو در جوملا

  • اکنون یک مقاله با نام Policy ایجاد کرده و سپس همانند تصویر زیر یک آیتم منو با همین نام نیز به وجود آورید:

ایجاد یک زیر منو در جوملا

 ما در جلسه مربوط به آموزش اضافه کردن آیتم منو در مورد مراحل و جزییات ساخت یک آیتم منو به طور مفصل صحبت کردیم. اما در اینجا ما در حال ایجاد یک زیر منو برای یک آیتم منو به طور مثال به نام آیتم منو "service" (یا هر آیتم منویی که خودتان انتخاب کرده اید و یا ایجاد کرده اید و قصد ایجاد زیر منو برای آن دارید را می توانید انتخاب کنید (به تصویر قبلی نگاه کنید این آیتم را خواهید دید)) هستیم بنابراین باید "موقعیت منو" رابه عنوان test استفاده کنیم و "گزینه مادر" را به عنوان service انتخاب کنیم.

  • سپس برای ذخیره کردن این زیر منو بر روی دکمه "ذخیره" یا "ذخیره و بستن" کلیک می کنیم.
  • می توان با تکرار مراحل بالا تعداد بی شماری زیر منو برای آیتم "service" ایجاد کنید. به طور مثال در این جا ما یا تکرار مراحل بالا یک زیر منو دیگر با نام "Additional Service" ایجاد کردیم.
  • پس از ایجاد این زیر منوها برای آیتم منو "service" "صفحه منوها : آیتم ها" به صورت زیر آیتم های منو و زیر منوها را نمایش می دهد.

ایجاد زیر منو در سایت جوملا

 با تکرار مراحل فوق ، می توانیم زیرمجموعه ها و زیر منوهای مشابه بسیاری را برای هر آیتم منو دیگری نیز ایجاد کنیم.

آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید