اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)
آموزش گام به گام ایجاد منو در جوملا

در این جلسه، روش گام به گام نحوه ایجاد منوها در جوملا را بررسی خواهیم کرد. منو یکی از مهمترین عناصر یک وب سایت است که به شما امکان می دهد ساختار صفحه را ایجاد کنید و به شما کمک می کند تا به راحتی از طریق منوها به صفحات مختلف وب سایت خود هدایت شوید. هر آیتم از منو دارای نام مستعار مخصوص به خود است. به این ترتیب می توانید لینک های موجود در وب سایت را کوتاه و ساده کنید.

چگونگی ایجاد منو:

جوملا یک سیستم داخلی برای ایجاد منوها دارد. شما برای ورود به بخش مدیریت سایت جوملایی خود می توانید از طریق مرورگر سیستم خود آدرس your-site-name-here . c o m/administrator یا اگر جوملا خود را بر روی لوکال کامپیوترتان نصب کرده اید آدرس localhost/your-folder-name-here/administrator را وارد کنید سپس شما به عنوان یک مدیریت در سایت باید رمزورود خود را وارد کرده تا وارد بخش مدیریتی سایت بشوید. ایجاد منو در جوملا - مدیریت جوملا

دو راه برای افزودن یک منو وجود دارد:

1. از طریق صفحه مدیریت سایت ، منوها را از نوار سایدبار در گوشه سمت راست صفحه انتخاب کنید.

2. از لیست کشویی مرتبط به منوها، به آدرس به آدرس منوها > مدیریت > ایجاد منو جدید بروید. همچنین می توانید ابتدا وارد صفحه مدیریت منوها شوید و بعد در آن جا بر روی دکمه "جدید" گوشه راست سمت بالا کلیک کنید.

سپس وارد صفحه "منوها: افزودن" مطابق تصویر زیر می شوید. همانطور که در تصویر می بینید می توانید عنوان (نام) ، نوع و توضیحات را به صفحه ایجاد منو همانطور که نشان داده شده اضافه کنید.

ایجاد منو در جوملا - ایجاد منو

 • عنوان منو (نام) : عنوان منو را مشخص می کند. این مورد برای شناسایی منو در بخش مدیریت جوملا استفاده می شود.
 • نوع منو : نوع منو را مشخص می کند. این فیلد باید یک نام شناسایی منحصر به فرد باشد که توسط جوملا برای شناسایی این منو استفاده می شود. فاصله ها مجاز نیستند اما شما ممکن است از کاراکترهای مانند"-" در منوهای اخبار استفاده کنید.
 • توضیحات : این یک فیلد اختیاری است ، توضیحات مربوط به منوها را می توانید تایپ کنید.
 • دسترسی ها : تنظیم دسترسی ها برای هر منو.
 • ذخیره : بعد از پر کردن تمام اطلاعات مربوط به منو ، روی دکمه ذخیره کلیک کنید.این نوار ابزار منوی را که ایجاد کرده اید ذخیره می کند.
 • ذخیره و بستن :برای ایجاد منوی جدید روی دکمه "ذخیره" یا "ذخیره و بستن" نوار ابزار کلیک کنید. دکمه "ذخیره و بستن" پس از ذخیره تنظیمات منو جدید، شما را به مدیریت منو باز می گرداند.

عالی! شما اکنون یک منوی جدید ایجاد کرده اید. لیست منوها باید به این شکل باشد:

ایجاد منو در جوملا - ذخیره و بستن

در این صفحه می توانید نام منویی را که در مرحله قبل ایجاد کرده اید مشاهده کنید. در ستون سمت چپ منو ، بر روی دکمه افزودن ماژول برای این نوع منو کلیک کنید. همچنین می توانید از طریق مدیریت ماژول یک ماژول منو اضافه کنید. در اینجا چند مورد از اساسی ترین نکات در مورد ماژول منو آورده شده است:

 • قسمت عنوان الزامی است ، بنابراین یک عنوان توصیفی ایجاد کنید. اگر می خواهید این عنوان در قسمت نمایش وب سایت نمایش داده شود ، روی دکمه "نمایش عنوان" در سمت راست کلیک کنید.
 • به لیست انتخاب منو توجه کنید. این باید نام منویی را که ایجاد کرده اید نشان دهد.
 • برای مکانی که می خواهید منوی شما ظاهر شود ، می توانید یک موقعیت را در قالب خود انتخاب کنید.
 • پس از اتمام کار بر روی گزینه "ذخیره" یا " ذخیره و بستن" کلیک کنید.

هنگامی که شما بر روی دکمه سمت چپ یعنی دکمه "برای این منو ماژول اضافه کنید" را انتخاب کنید صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما ظاهر می شود:

ایجاد منو در جوملا - ایجاد ماژول

آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید