اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.79 (7 رای)

آموزش نصب جوملا 4 روی لوکال هاست

آموزش نصب جوملا 4 روی لوکال

نگاهی به جوملا 4

جوملا 4 در حال اجرا است تا در اولین فرصت کار خود را شروع کند . نسخه آلفای جوملا 4 در حال حاضر با بسیاری از ویژگی های شگفت انگیز و فن آوری های جدید در دسترس است . بنابراین، شما باید بی صبرانه در انتظار بررسی ویژگی های جدید که قرار است با جوملا 4 راه اندازی شود باشید. جوملا 4 برای معرفی یک سفر هیجان انگیز تر و نرم تر به شما، قصد دارد که که مجموعه ای از آموزش های جوملا 4 را برای اولین بار انتشار دهد. امروز ما از یک فرآیند نصب ساده شده جوملا 4 استفاده خواهیم کرد. به تدریج، ما آموزش های بیشتری را در خصوص ویژگی های مختلف جوملا 4 معرفی می کنیم. 

مرحله اول: دانلود جوملا 4

شما می توانید نسخه آلفای آن را از GitHub سایت دریافت کنید ، زیرا نسخه اصلی هنوز منتشر نشده است . بسته های نصب شده جوملا 4 را در سایت GitHub را پیدا کرده، سپس با خواست فرمت مورد نظر می توانید نسخه ای که می خواهید را دانلود کنید .

github joomla4

مرحله دوم: یک وب سرور را نصب کنید

برای نصب روی لوکال یا سیستم های محلی ، باید یک سرور وب محلی نصب کنید. شما می توانید یک محیط سرور مانند XAMPP ،MAMP ، WAMP ،JAMP یا هر سرور دیگری را که می پسندید استفاده کنید. نرم افزار را دانلود و آن را نصب کنید. حال فایل زیپ شده جوملا 4 را در پوشه اصلی document قرار دهید، اگر از XAMPP یا MAMP استفاده می کنید، پوشه مورد نظر htdocs است. فایل نصب زیپ شده جوملا 4 را در پوشه htdocs باز کنید. شما اکنون آماده نصب CMS هستید.

مرحله سوم: راهنمای نصب را اجرا کنید

 آدرس سایت جوملا 4 خود را در نوار آدرس مرورگر تایپ کنید. به عنوان مثال: http://localhost/joomla-4.0.0-alpha2 صفحه نصب ظاهر خواهد شد. اکنون مراحل زیر را برای نصب آن در میزبان محلی خود دنبال کنید :

 مرحله چهارم:

step1 Joomla4

 در مرحله اول شما می بایست زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید ، فعلا زبان انگلیسی را موجود دارد و شما می توانید فقط زبان انگلیسی را انتخاب کنید . در قسمت دوم هم ، شما می بایست نام سایت خود را در کادر مربوطه بنویسید . 

مرحله پنجم : تنظیمات اطلاعات کاربری 

بعد از اینکه به مرحله جدید رسیدید ، یک صفحه جدید باز خواهد شد. اینجا شما باید اطلاعات ورود خود را وارد کنید: در قسمت اول، شما باید نام کاربری مدیر اصلی برای ادمین اضافه کنید. در قسمت دوم، شما باید آدرس ایمیل کاربر فوق را وارد کنید. در آخرین فیلد، یک گذرواژه برای کاربر فوق را اضافه می کنید .

step2 Joomla4

 مرحله ششم: پیکربندی پایگاه داده

حال شما باید پایگاه داده خود را برای وب سایت جوملا پیکربندی کنید. نوع پایگاه داده سایت خود را در اولین فیلد ورودی انتخاب کنید. در قسمت دوم، شما باید نام میزبان را مشخص کنید. برای localhost ،نام میزبان را  می توانید localhost اضافه کنید. در قسمت سوم، نام کاربری پایگاه داده را اضافه کنید. برای نصب localhost ، root را به عنوان نام کاربری اضافه کنید. در قسمت چهارم، رمز عبور را برای پایگاه داده اضافه کنید. برای نصب محلی، بهتر است root را به عنوان رمز عبور اضافه کنید. در قسمت ورودی پنجم، نام جدول پایگاه داده را وارد کنید. این فیلد بسیار مهم است. در فیلد آخر که مربوط به پیشوند دیتابیس می باشد ، می توانید آن از پیشوند پیش فرض آن استفاده کنید .

database configuration

 مرحله هفتم: نصب جوملا 4

پس از کلیک بر روی دکمه "نصب جوملا"، جوملا 4 نصب خواهد شد. و سپس صفحه تکمیل شده باز خواهد شد. شما می توانید از دو گزینه استفاده کنید. می توانید سایت را باز کنید یا به قسمت مدیریت admin بروید. اگر شما گزینه Open Admin را انتخاب می کنید، شما وارد صفحه مدیریت می شوید.

step3 Joomla4

اگر گزینه Open Site را انتخاب کنید ، سایت شما را باز می کند .

front sit joomla4

بنابراین، یکی دیگر از ویژگی های جالب به دست آمده از جوملا 4  نصب ساده آن است . وب سایت جوم آریا آموزش های بیشتری در رابطه با جوملا 4 در آینده منتشر خواهد کرد. لطفا با ما باشید و هرگونه انتقاد و پیشنهادات خود را از بخش نظرات زیر استفاده کنید و با ما در میان بگذارید.

آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید