اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (2 رای)

Joomla

اگر شما مالک و یا مدیریت یک وب سایت را بر عهده دارید، ممکن است دلایل متعددی برای مخفی کردن مواردی در پشت صحنه وبسایت شما وجود داشته باشد. فرم ورود به حساب کاربری برای هر سایتی که دارای پنل مدیریت است، لازم می‌باشد. ممکن است، که بخواهید لینک فراموشی نام کاربری و  یا فراموشی رمز عبور را از قسمت ورود به سیستم حذف کنید. در این آموزش، ما نشان خواهم داد، که چگونه این دو لینک را از قالب سایت جوملا حذف کنید.

به یاد داشته باشید، این عمل شامل ویرایش فایل قالب است. بنابراین، اگر هر گونه اشتباهی انجام دهید؛ ممکن است در سایت شما تأثیر منفی داشته باشد. یک کپی تکراری از الگو یا قالب مورد نظرتون ایجاد کنید و قبل از ادامه بایستی نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بتوانید تغییرات را در صورت نیاز انجام دهید.

مرحله 1: حذف لینک های نام کاربری و رمز عبور از اجزای کاربری یا User components

در ابتدا به قسمت مدیریت سایت خود وارد شوید. به قسمت افزونه‌ها > قالب‌ها بروید.

psr2

در این قسمت به شما تمام قالب های نصب شده در جوملا را به شما نشان می دهد. روی تب الگوها یا قالب‌ها (Template) در سمت چپ کلیک کنید و مطمئن شوید که فیلترگذاری بر روی به عنوان سایت (Site) تعیین شده است. اکنون با کلیک کردن بر روی عنوان قالب فعال، به پانل ویرایشگر قالب بروید.

psr4

به این مسیر بروید. ایجاد لغو کننده > ستون کامپوننت‌ها > Login < com_users

هنگامی که روی Login «ورود» کلیک میکنید، پیامی به نام زیر به شما نمایش داده می‌شود.

"Override created in \templates\protostar\html\com_users\login".

psr login com

حالا به برگه ویرایشگر بروید و آدرس زیر را html> com_users> login> default_login.php گسترش دهید. این فایل را برای ویرایش باز کنید.

editor1

حالا ما باید چند کدی را که مسئولیت فرمهای بازنویسی نام کاربری و رمز عبور را دارند، حذف کنیم. خطوط نشان داده شده در تصویر زیر را انتخاب کنید (خط 88-95). آنها را حذف کرده و دکمه ذخیره سبز را فشار دهید.

codes1

مرحله 2: حذف نام کاربری / رمز عبور لینک از ماژول ورودی

دوباره از ناحیه مدیریت سایت خود بازدید کنید. به آدرس افزونه‌ها > قالب‌ها مراجعه کنید. در حالی که فیلتر گذاری بر روی سایت است، روی برگه الگوها از سمت چپ کلیک کنید. پانل ویرایشگر قالب را با کلیک بر روی عنوان فعلی باز کنید. سپس به آدرس زیر مراجعه کنید.

Create overrides > Modules > mod_login

modules modlogin

این سیستم یک پیام به شما نشان می دهد، که در زیر آن را مشاهده می‌کنید.

"Override created in \templates\protostar\html\mod_login"

وارد سربرگ Editor یا ویرایشگر شوید. به این مسیر  html > mod_login > default.php مراجعه کنید.

delete code2

کادر ویرایشگر باز خواهد شد. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، خطوط را از 105 تا 112 انتخاب و حذف کنید. برای درک بهتر، تصویر بالا را مشاهده کنید. پس از حذف این کدها، با کلیک بر روی دکمه سبز ذخیره، تغییرات را ذخیره کنید و در انتها مطمئن شوید، که این کار انجام شده است.

done2

در حال حاضر نام کاربری یا لینک بازیابی رمز عبور در منطقه ورود وجود ندارد.

آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید