اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (3 رای)

نحوه مخفی کردن صفحه اصلی (خانه) در منو اصلی جوملا

همانطور که وب سایت ها بزرگتر و پیچیده تر می شوند، صفحه اصلی اغلب اهمیت کمتری پیدا می کند. اکثریت قریب به اتفاق بازدید کنندگان شما هرگز صفحه اصلی شما را نخواهند دید. در نتیجه مدیران سایت ممکن است نیاز داشته باشند که لینک «صفحه اصلی» را در منوی اصلی سایت خود پنهان کنند. در این آموزش، قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه لینک «صفحه اصلی» را در سایت های جوملا پنهان کنید.

نحوه مخفی کردن صفحه اصلی (خانه) در منوی اصلی جوملا

مرحله 1. لینک منوی اصلی خود را پیدا کنید.

بعد از ورود به قسمت مدیریت administrator سایت خود به منوها > منوی اصلی بروید. اکنون شما صفحه ای مانند تصویر زیر پیش رو دارید بنابراین شما برای پیدا کردن آیتم منو صفحه اصلی خود، نماد منو را با نماد ستاره زرد جستجو کنید (همانطور که در عکس می بینید).

homepng

مرحله 2. یک منوی مخفی ایجاد کنید.
ما قصد داریم یک منو ایجاد کنیم که در آن بتوانیم لینک خانه یا همان لینک صفحه اصلی را بدون اینکه کسی آن را مشاهده کند، ذخیره کنیم. شما اکنون در صفحه مدیریت administrator قرار دارید، برای ایجاد کردن یک منو جدید باید مزاحل زیر را انجام دهید:

 • به "Menus" یا «منوها» بروید.
 • روی "Manage" یا «مدیریت» کلیک کنید.
 • و در آخر برای ایجاد کردن منو موردنظر خود روی "Add new menu" یا «ایجاد منوی جدید» کلیک کنید.

Menu

 • در قسمت"Title" یا «منو» یک عنوان مانند "منوی پنهان" یا "منوی راهنما" اضافه کنید.
 • "Menu Type" یا «نوع منو» و «توضیحات» را تنظیم کنید. مثلا شما می توانید در قسمت نوع منو، "منوی پنهان" یا "Hidden menu" و در قسمت توضیحات، " این یک منو پنهان است" یا "This is our Hidden menu" را بنویسید.
 • اطمینان حاصل کنید که گزینه  "Client" یا «مشتری» بر روی "Site" یا «سایت» تنظیم شده است.
 • و در آخر آن را ذخیر ه کرده و صفحه را ببندید.

new

مرحله 3. گزینه منو صفحه اصلی (خانه) را منتقل کنید.
اکنون ما قصد داریم لینک صفحه را به منوی جدیدمان که در مرحله قبل آن را ساختیم، انتقال دهیم تا به هدف خود یعنی پنهان کردن لینک مورد نظر برسیم. برای اینکار موارد ذکر شده زیر را انجام می دهیم:

 • به Menus > Main menu یا منوها > منوی اصلی بروید.
 • گزینه منوی اصلی را ویرایش کنید. ( بر روی آیکون منو کلیک کنید تا صفحه ویرایش آن بالا بیاید.)
 • "Menu location" یا «موقعیت منو» را به منویی که در مرحله قبلی ایجاد کرده اید یعنی همان "منوی پنهان" یا " منوی راهنما" تنظیم کنید. این گزینه که در عکس زیر نیز نشان داده شده است، در قسمت سمت چپ صفحه ویرایش آیتم موردنظر واقع شده است.

Menu location

مرحله 4. نتیجه نهایی را بررسی کنید.
سایت عمومی خود را برای تأیید اینکه صفحه اصلی آن وجود دارد اما لینک نمایش داده نمی شود را رفرش کنید که خواهید دید دیگر گزینه صفحه اصلی در بالای سایتتان قرار ندارد :

5

 

لازم به ذکر است که ما در مطالب خود، آیتم های موجود در قسمت مدیریت و همچنین مواردی که نیاز باشد را هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فارسی ذکر می کنیم تا به درک بیشتر مخاطبان عزیز کمک کند و هنگامی که با تنظیمات زبان اصلی سایت خود مواجه شدند بتواند به راحتی آن را انجام دهند و به مشکل برنخورند. 

شما خوانندگان عزیز می توانید در قسمت نظرات با ارائه نظرات سازنده خود به هر چه بهتر شدن مطلب های آموزشی، ما را یاری کنند.

آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید