اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (4 رای)

رفع خطای 500 سرور داخلی (Internal Server) جوملا

500 internal server error

در سایت جوم آریا چندین کاربر از ما درباره "خطاهای سرور داخلی" در سایت جوملا سوالاتی پرسیده اند و برای این خطا درخواست ارائه راهکار و آموزش داشته اند. بنابراین در این پست وبلاگ، آموزش ما در مورد اینکه یک خطای سرور داخلی در جوملا چیست و چگونه آن را رفع خواهیم کرد می باشد.

اطلاعات پس زمینه

وقتی یک صفحه وب را در مرورگر خود باز می کنید، سرور میزبان یک پاسخ ارسال می کند. پاسخ سرور معمولا شامل یک کد وضعیت سه رقمی است. این کد ارسال شده به مرورگر شما اطلاع می دهد که آیا همه چیز در باره سایت شما روبراه است یا خیر. این کدها می تواند وضعیت یک تغییر مسیر، یک خطا یا چیز دیگری در سایتتان وجود داشته باشد را نشان دهد. به عنوان مثال، شما ممکن است خطای صفحه Not Found 404 را ببینید. 404 یک کد سرور است. به این معنی که سرور تلاش می کند منابع مورد نظر شما را پیدا کند اما نمیتو اند آن را پیدا کند. پس از خطا با کد 404، خطای 500 یکی از رایج ترین خطاها می باشد.


خطای داخلی 500، دقیقا چیست؟

پاسخ سرور با خطای ،500 یک خطای داخلی در سرور است. این بدان معنی است که برخی تنظیمات نادرست از طرف سرور وجود دارد. این پیام خطا سرور کاملا عمومی است بنابراین معمولا تحقیق بیشتری لازم است. از آنجا که این موضوع مربوط به سطح سرور است، پس باید سرور را مورد بررسی قرار داد. خطا ثبت شده در پیام های خطای سرور دارای پیام مشخصی می باشد. این پیام با جزییات خطا کلید حل مسئله است.


 چگونه پیام خطای دقیق را پیدا کنم؟

سریعترین راه این است که با میزبان خود تماس بگیرید. از آنها بخواهید که سرورهای خطای سرور را برای شما بررسی کنند. آنها معمولا می توانند خطا را ظرف چند دقیقه پیدا کنند. در اینجا چگونگی پیدا کردن یک خطای سرور داخلی اگر شما از CPanel برای سایتتان استفاده می کنید، ذکر شده است. 

  • وارد CPanel خود شوید.
  • به بخش Logs بروید.
  • روی نماد خطای ورود (Error Log) کلیک کنید.

ممکن است در برخی CPanel ها به این صورت وارد صفحه خطاها شد:

  • بعد از ورود در CPanel خود به قسمت Eroors بروید.
  • اکنون صفحه خطاها برای شما نمایش داده می شوند.

Internal Server

  • خطاهای لیست شده را ببینید.
  • جزئیات کامل پیام های خطا را بررسی کنید.

02 error message


 چگونه می توان خطای سرور داخلی را رفع کرد؟

در اغلب موارد، رفع خطاهای سرور داخلی خارج از دسترس شما خواهد بود. آنها می توانند باعث بسیاری از چیزهای مختلف شوند. پیام دقیق در logs Erorr ممکن است برای مشخص کردن مسئله کافی باشد. ممکن است یک افزونه قدیمی منسوخ ، تغییر تنظیمات، یا چیز دیگری موجب این خطا شده باشد. پیام جزییات خطا، شما و تیم پشتیبانی میزبان را به راه حل مناسبی برای رفع خطا راهنمایی خواهد کرد.

آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید