اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (3 رای)

نحوه اضافه کردن Favicon سفارشی در جوملا

favicon

این آموزش به شما نحوه اضافه کردن فاویکون سفارشی به سایت جوملا شما را نشان می دهد.

سوال اول شما ممکن است این باشد که Favicon چیست؟
نماد مورد علاقه است. Favicon مخفف favorites icon می باشد به معنی یک نمادی کوچک با آیکون مورد علاقه خودتان. این یک نماد کوچک 16 پیکسلی است که با یک URL که به طور متفاوتی نمایش داده شده است، همانطور که در نوار آدرس مرورگر یا در کنار نام سایت در یک نشانه یا لیست علاقه مندی ها قرار دارد. در زیر تصویری برجسته ای از Favicon نشان داده تا شما این موضوع را بهتر درک کنید:

fav

بسته به قالب مورد استفاده شما، ممکن است نیاز به اضافه کردن یا جایگزینی فایل favicon.ico باشد. به عنوان مثال، یکی از قالب های جوم آریا به طور پیش فرض آیکون favicon را دارا نیست و شما قصد خرید آن را دارید اما دوست دارید که یک آیکون favicon نیز داشته باشد.

لطفا توجه داشته باشید که فاویکون باید به نام favicon.ico باشد. شما می توانید از یکی از ابزارهای آنلاین برای ایجاد فایل favicon.ico خود استفاده کنید. من مولد Favicon را در Dynamic Drive را تایید می کنم. این یک مولد ساده و بدون حاشیه است که به شما اجازه می دهد فایل تصویر خود را آپلود کنید و به سرعت آن را به یک فاویکون تبدیل کنید. این سایت به شما یک پیش نمایش از فاویک جدید شما را ارائه می دهد و به شما اجازه می دهد آن را به طور مستقیم دانلود کنید. در زیر تصویری از مولد Favicon نشان داده شده است:

Dynamic Drives Favicon

اکنون که شما فاویکون جدید خود را ایجاد کرده اید، وقت آن است که آن را در وب سایت خود آپلود کنید. جوملا به دنبال فاویکون در دایرکتوری ریشه قالب شما است، یعنی: http://www.yourwebsite.com/templates/your_template/

برای تکمیل این عمل، شما باید فایل فاویکون را با استفاده از روش آپلود ترجیح داده شده خود آپلود کنید. شما می توانید برنامه FTP مورد علاقه خود را برای انتقال فایل استفاده کنید، یا می توانید از چند افزونه برای جوملا استفاده کنید که به عنوان مدیریت فایل عمل می کنند. یکی از این افزونه ها به نام افزونه ProFiles می باشد. ProFiles شبیه سازی ظاهر و مانند یک اکسپلورر فایل دسکتاپ ویندوز است. افزونه های دیگری برای مدیریت فایل مانند eXtplorer یا Upload File Simple وجود دارد. دایرکتوری افزونه جوملا دارای 17 افزونه لیست شده در این دسته است، بنابراین شما می توانید یکی از آن ها را با توجه به نیازهای خود و مناسب بودن آن افزونه، پیدا کنید. پس از نصب هر یک از گزینه های فوق به شما، آن افزونه امکان می دهد فاویک جدید خود را فقط با چند کلیک آپلود کنید. اکنون وب سایت شما یک فاویک جدید که با نام تجاری شما مطابقت دارد را دارا می باشد و سایت شما را حرفه ای تر می کند.


بیایید خلاصه روند را در اینجا ذکر کنیم:

1.یک تصویر 16 پیکسلی برای استفاده به عنوان فاویکون خود ایجاد کنید.اغلب آن بخشی از آرم شما یا یک المنت غالب برای نام تجاری شما است. اگر چیزی برای استفاده از فاویکون خود ندارید، تعدادی از منابع فاویک رایگان در وب وجود دارد آن ها را بررسی کنید.

2. فایل تصویری خود را با استفاده از ابزار تبدیل آنلاین به یک فایل favicon.ico تبدیل کنید.

3. فاویک جدید خود را در دایرکتوری روت قالب خود آپلود کنید.

4. از فاویک جدید خود لذت ببرید.

توجه: Favicons  هنگامی که آنها را جایگزین کنید به سختی دیده می شوند.  معمولا مسائل صفحه نمایش، به دلیل حافظه کش مرورگر دسترسی به یک نسخه ذخیره شده از صفحه شما را دارد. بنابراین اگر مشکل در دیدن فاویک جدید خود دارید، لطفا سایت خود را در مرورگر دیگری بازبینی کنید. در نهایت، هنگامی که کش مرورگر شما به پایان می رسد یا پاک می شود، ظاهر خواهد شد.

آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید