اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (2 رای)

3 روش برای غیر فعال کردن پلاگین ها در جوملا

غیرفعال کردن پلاگین

برخی از خطاها و مشکلات رایج در سایت های جوملا به افزونه ها و پلاگین ها مربوط هستند. همه ما می دانیم که یک سایت معمولی جوملا دارای ده ها پلاگین می باشد، بنابراین می توان گفت آن ها یک منبع معمول ایجاد خطا هستند. در این آموزش، ما قصد داریم چگونگی غیر فعال کردن یک پلاگین دردسر آفرین یا مشکل دار را با استفاده از سه تکنیک متفاوت به شما نشان دهیم. اولین روش، روشی معمولی برای غیرفعال کردن پلاگین است. روش های دوم و سوم می تواند مورد استفاده قرار گیرد اگر پلاگین موردنظر دسترسی شما را از ناحیه مدیریت administrator جوملا قفل کرده است.


 انتخاب 1. غیرفعال کردن از طریق مدیریت جوملا

 •  وارد مدیریت سایت خود شوید.
 • به افزونه ها > پلاگین ها بروید.

Disable via the Joomla Admin

 • در قسمت راست پلاگین ها یک آیکون با تیک سبز وجود دارد که هنگامی که این تیک سبز رنگ در آن کادر قرار دارد به معنی فعال بودن آن پلاگین می باشد. بدین منظور شما می توانید برای غیرفعال کردن پلاگین مورد نظر خود بر روی آن کلیک کرده تا غیرفعال شود. در این حالت باید آیکون به شکل یک علامت ضربدر قرمز رنگ دربیاید که به منزله غیرفعال بودن پلاگین می باشد.
 • یا می توانید ابتدا بر روی پلاگینی که قصد غیرفعال کردن آن دارید کلیک کرده و بر روی گزینه «غیرفعال» کلیک کرده تا پلاگین غیرفعال شود.

red X


 انتخاب 2. غیر فعال کردن از طریق سیستم فایل

همچنین این امکان وجود دارد که یک پلاگین را از طریق سیستم فایل سایت خود غیرفعال کنید. به منظور این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 • به حساب FTP خود وارد شوید یا ممکن است از مدیریت فایل cPanel استفاده کنید.
 • به روت فایل های جوملا خود دسترسی پیدا کنید.
 • به دنبال یک پوشه به نام / plugins / بگردید.

Disable via the file system

 

این گام در واقع مهم ترین گام می باشد زیر  پلاگین های جوملا در پوشه های مختلف تقسیم می شوند. اگر شما تاکنون با سیستم مدیریت محتوای جوملا سروکار نداشته اید، ممکن است زمانی را به جستجو جهت پیدا کردن فایل های پلاگین صرف کنید. با این حال، اگر پلاگین شما باعث ایجاد مشکلات واقعی در سایت شما می شود، احتمالا در یکی از این سه پوشه قرار دارد:

 • /authentication/
 • /content/
 • /system/

هر پلاگیم حداقل شامل دو فایل اصلی می باشد: pluginname.php و pluginame.xml.

برای غیرفعال کردن پلاگین، کاری که نیاز به انجام آن دارید این است که ، فایل PHP را حذف یا تغییر نام دهید. به طور مثال اگر قصد غیرفعال کردن پلاگین gmail را داریم، می توانیم gmail.php را به gmail.php-off تغییر نام دهیم:

rename gmail.php to gmail.php off


 انتخاب 3. غیر فعال کردن از طریق پایگاه داده

در نهایت نیز ممکن است پلاگین ها را از طریق پایگاه داده خود غیرفعال کنید. تمام اطلاعات پلاگین در جدول extensions_ ذخیره می شوند.

به ستون پلاگین های "فعال" توجه کنید. برای غیرفعال کردن پلاگین (یا هر افززونه ای )، 1 (منتشر شده) را به 0 (منتشر نشده) تغییر دهید:

Disable via the database

 

آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

 1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید