اکانت ویژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (4 رای)

سه روش بهینه برای جلوگیری از ثبت نام های کاربران جعلی در جوملا:

spam user registration
یکی از مشتریان ما، هزار ثبت نام خودکار جعلی در سایت جوملا خود دریافت کرده است، به جز این مورد همه ما ممکن است بارها چنین مشکلی سر راهمان قرار گرفته باشد بنابراین بهتر است به فکر راه حل های بهینه ای در این زمینه باشیم. ربات های اسپم که چینین مشکلاتی ایجاد می کنند ترافیک وب سایت شما را به هم می ریزند. حذف حساب های جعلی که آن ها ایجاد می کنند نیز یک کار بسیار وقت گیر است.

در اینجا 3 گزینه از بهترین روش ها برای جلوگیری از ثبت نام های کاربران جعلی جوملا وجود دارد:

1.افزونه اصلی reCAPTCHA.
2.دو انتخاب برای ثبت نام کردن کاربران.
3.افزونه ای به نام OSpam-a-no.

در این آموزش، ما به شما یک بررسی کوتاه از این گزینه ها را ارائه می دهیم تا ثبت نام جعلی را متوقف کنید.

انتخاب 1. افزونه جوملا reCAPTCHA:
این مورد اولین گزینه برای حفاظت در برابر اسپم های گوگل می باشد. پس از نصب جوملا، دو افزونه reCAPTCHA نیز نصب می گردند:
 "Captcha - reCAPTCHA"
 "Catcha - Invisible reCAPTCHA".

    Captcha reCAPTCHA

 

هنگامی که شما یکی از آنها را پیکربندی و منتشر می کنید، فرم ثبت نام جوملا شما با خدمات رایگان reCAPTCHA گوگل ادغام خواهد شد. با افزونه "Captcha - reCAPTCHA"، بازدیدکنندگان سایت شما برای تأیید اینکه آن ها کاربران واقعی هستند و ربات نیستند باید ادغام کنند، که تنظیمات آن در این افزونه اعمال شده است. همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید آن ها باید در پایین صفحه ثبت نام "من یک ربات" نیستم را تیک بزنند.

02 i am not a robot box

اگر تصمیم به استفاده از پلاگین "Captcha - Invisible reCAPTCHA"دارید، به طور پیشفرض فرم ثبت نام شما جعبه " protected by reCAPTCHA" را نمایش می دهد که در تصویر زیر می توانید آن را مشاهده کنید:

03 protected by recaptcha

 

برای محافظت از فرم ثبت نام جوملا از هرزنامه ها به حساب Google reCAPTCHA بروید، تنظیم " Security Preference " را به " Most secure " تنظیم کنید و تغییر را ذخیره کنید و امنیت را به حداکثر برسانید. در حال حاضر، علاوه بر جعبه "protected my reCAPTCHA"، فرم ثبت نام شما یک تصویر چالشی نیز نشان می دهد که برای این که کاربر بتواند ثبت نام خود را انجام دهد و وارد شود باید این مرحله را نیز بگذراند:

06 additional challenge

با این آموزش شما چگونگی استفاده از reCAPTCHA گوگل برای حفاظت از صفحه ثبت نام جوملا خود برای ثبت نام خودکار جعلی را یاد گرفته اید بنابراین می توانید سایت خود را از ثبت نام های جعلی توسط ربات های اسپم محافظت کنید.

 انتخاب 2. تنظیم تأیید ایمیل

شما همچنین می توانید ثبت نام جعلی جوملا را با اعمال تایید ایمیل توسط کاربران قبل از ثبت نامشان متوقف کنید. 

در کنترل پنل جوملا، به "Users" > "Manage" و اگر از تنظیمات فارسی استفاده می کنید به "کاربران"> "مدیریت" بروید.

در گوشه سمت چپ بالای صفحه روی  "Options" یا "گزینه ها" کلیک کنید.

"New User Account Activation" یا "فعال سازی حساب کاربر جدید" را بر روی "self" یا "خودش" تنظیم کنید:

04 set to self

 

اکنون هنگامی که بازدید کننده ثبت نام خود را تایید کنند یک لینک در ایمیل خود دریافت خواهند کرد بنابراین در جوملای شما، آن کاربر تنها با کلیک بر آن لینک می تواند ثبت نام خود را تکمیل کند. ربات های ثبت نام جعلی معمولا آدرس ایمیل جعلی را ارسال می کنند. اما آن ها نمی توانند ثبت نام خود را در سایت شما تأیید و تکمیل کنند. این انتخاب دوگانه یک محافظت بسیار مفید نسبت به ربات ها را ایجاد کرده است.

انتخاب 3. نصب افزونه OSpam-a-not:

 افزونه OSpam-a-not یکی ابزار عالی دیگر برای ثبت نام اسپم است این افزونه کاملا رایگان بوده و شما می توانید از مخزن افزونه های جوملا یا این آدرس دسترسی داشته باشید .

09 ospamanot plugin

این افزونه، یک افزونه ایده آل است که اگر شما مایل به استفاده از captchas در صفحه ثبت نام خود نیستید، می توانید از آن استفاده کنید. افزونه ما بر اساس این فرض کار می کند که اگر فیلدهای فرم به سرعت پر  می شوند، به احتمال بسیار زیاد این فرم توسط یک ربات مخرب تحت تاثیر قرار گرفته شده است. OSpam-a-not اجازه می دهد تا شما حداقل تعداد ثانیه ها را که قبل از ارسال فرم باید بگذرد را تنظیم کنید:

10 minimun form time

در تصویر بالا می توانید ببینید که من این زمان را بر روی 300 ثانیه تنظیم کرده ام. این زمان ممکن است خیلی طول بکشد اما برای بررسی های من انجام خواهد شد. اکنون، وقتی فرم ثبت نام پیش فرض جوملا را برای آزمایش آن پر می کنم و آن را قبل از 5 دقیقه ارسال می کنم، فرمی که به من نمایش داده می شود به این شرح می باشد: " (Error Form submission has been blocked (TimeGate" یا "فرم ارسال خطا مسدود شده است (TimeGate)":

11 error message

بنابراین افزونه می تواند از ربات هایی که ثبت نام جعلی می سازند جلوگیری کرد، زیرا ربات ها این قابلیت را ندارند تا زمانی که ما برای ثبت نام ها در نظر گرفته ایم را صبر کنند و بعد ثبت نام خود را ثبت کنند و به این شکل با خطا رو به رو می گردند و ثبت نام آن ها انجام نمی گردد.

نتیجه گیری:

دو افزونه reCAPTCHA جوملا یک راه عالی برای محافظت از سایت شما از ربات های ثبت نام جعلی است. آنها جوملا شما را به بهترین روش گوگل Google و سرویس Google reCAPTCHA ادغام می کنند. اگر ترجیح می دهید که کپچا های Google را در سایت خود نمایش ندهید، از افزونه OSpam-a-not استفاده کنید. این کار به طور صریح در داخل زمینه کاری شما، کار می کند.

آپدیت جدید برای محصولات بیاد من چطور متوجه بشم ؟ ما هر آپدیتی منتشر بشه رو از طریق صفحه بروزرسانی محصولات اطلاع رسانی می کنیم .

نظرات (0)

تابحال برای این مطلب نظری داده نشده است .

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر به صورت مهمان . ثبت نام یا ورود
پیوست ها (0 / 1)
Share Your Location

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید